Polecamy

Na co zwracać uwagę podczas wyboru wyważarki do kół do własnego...

Wypożyczalnia samochodów luksusowych w Bydgoszczy - wysoki komfort...

Blog

Dlaczego kredyt samochodowy jest tak popularnym rozwiązaniem?

​Kredyt samochodowy należy do grupy bardzo popularnych produktów bankowych cieszących się ogromnym zainteresowaniem klientów. Poza placówkami bankowymi o ten rodzaj kredytu można ubiegać się bezpośrednio u dealera podczas zakupu wybranego modelu samochodu. Sam proces weryfikacji wniosku, podobnie jak i zakres formalności, które musi dopełnić ubiegający się o przyznanie kredytu, nie jest skomplikowany, a pozyskane z jego pośrednictwem środki można przeznaczyć na realizację swojego marzenia o nowym aucie, nawet jeśli realnie nie ma się wystarczających środków na ten cel. To właśnie te zalety sprawiają, że po kredyt samochodowy sięga tak wielu kupujących nowe pojazdy. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Kredyt sposobem na marzenia

Kredyt samochodowy to dla wielu osób jedyna szansa na zakup nowego samochodu. Ceny samochodów zarówno nowych, jak i używanych nie należą do najniższych, co oznacza, że realizacja marzenia o nowym aucie wiąże się z dużymi kosztami, często znacznie przekraczającymi możliwości finansowe. Nie każdy też chce na ten cel przeznaczać wszystkie swoje oszczędności. Ratalna spłata całej sumy wydaje się korzystnym rozwiązaniem, stąd też tak duże zainteresowanie kredytem samochodowym. Kredyt samochodowy najczęściej wykorzystuje się podczas zakupu nowych pojazdów. Okazuje się jednak, że kredyt na samochód używany też jest możliwy i pojawia się w ofercie coraz większej liczby placówek. To bardzo dogodne rozwiązanie dla tych, którzy ze względu na ograniczone możliwości finansowe decydują się za zakup starszego, a przez to znacznie tańszego samochodu.

Dlaczego kredyt samochodowy?

Zaciągnięcie kredytu samochodowego umożliwia nabycie nowego pojazdu wtedy, kiedy nie dysponuje się odpowiednimi zasobami. To bez wątpienia jedna z jego największych zalet. Ale z całą pewnością niejedyna. Kolejną jest bowiem niższe oprocentowanie w porównaniu chociażby do tradycyjnego kredytu gotówkowego. To właśnie z tego względu tak wiele osób, planując zakup nowego samochodu, decyduje się na skorzystanie z kredytu samochodowego. Niższe oprocentowanie oznacza bowiem niższy koszt kredytu. Jest to bardzo istotny czynnik dla domowego budżetu. Niższe bywają też pozostałe koszty kredytu, co sprawia, że jest on bardziej atrakcyjny. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż kredyt samochodowy jest kredytem przeznaczonym na konkretny cel, jakim jest zakup nowego samochodu. W momencie podpisania umowy kredytowej ów nowy pojazd staje się zabezpieczeniem dla kredytodawcy, który może przejąć samochód w przypadku trudności z wyegzekwowaniem zobowiązania. To właśnie ten czynnik pozwala obniżyć ostateczny koszt kredytu samochodowego.

Kredyt samochodowy – na co zwrócić uwagę?

Zaciąganie kredytu na zakup używanego samochodu wydaje się opłacalne. Trzeba jednak pamiętać, że nie dotyczy to każdego przypadku. Zakup stosunkowo starego samochodu powyżej 10 lat może bowiem oznaczać krótszy okres kredytowania. A to ze względu na fakt, iż kredytodawcy chcą zabezpieczyć się przed obniżeniem wartości używanego pojazdu, która maleje z każdym kolejnym rokiem użytkowania. Wydłużenie okresu spłaty zobowiązania w przypadku trudności ze spłatą należności oznacza dla kredytodawcy zwiększone ryzyko, którego rzecz jasna stara się on uniknąć. To czynnik, który z całą pewnością należy wziąć pod uwagę, rozważając zakup używanego samochodu na kredyt. Krótszy okres kredytowania wiąże się bowiem z wyższymi miesięcznymi ratami, a to z kolei może generować trudności w spłacie zobowiązania i zmniejszać zakres bezpieczeństwa finansowego.

Źródło

  1. https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-zakup-uzywanego-samochodu/

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC...

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można...

Jakie są najważniejsze parametry opon, na co...

​Przynajmniej dwa razy w roku stajemy przed koniecznością wymiany opon. Zwykle wtedy też...