Polecamy

Wynajem aut na lata - czym różni się od leasingu?

Budowa silnika elektrycznego

Blog

Jaką wyważarkę do kół wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

Klienci przyjeżdżający do  wulkanizatora, zawsze się spieszą. Gdy jest więcej klientów na raz, to wiadome jest, iż nie dasz rady wszystkich obsłużyć. Tym samym części klientów będziesz musiał podziękować. Z ilu klientów będziesz musiał zrezygnować? Idealnym rozwiązaniem Twojego problemu jest idealny dobór wyważarki! Jasne, że wybór odpowiedniej wyważarki jest trudny.

Czym się kierować przy wyborze wyważarki?

Wybór odpowiedniej wyważarki do kół jest bardzo trudny. Podczas wyboru tego typu maszyny, bardzo ważne są jej funkcje.

Z czego wynikają błędy przy wywarzaniu kół?

Powszechnie wiadomo, iż najgorszym doradcą we wszystkim jest pośpiech. Najczęściej ludzie wymieniają opony w samochodach w ostatniej chwili. Zimą, gdy spadnie już pierwszy śnieg. Nie od dziś wiadomo, iż zima zaskakuje drogowców i kierowców. Nie chcąc tracić zarobku, wymieniasz opony każdemu, kto tego potrzebuje.

Każdemu podczas pracy w pośpiechu, mogą przydarzyć się błędy, w wywarzaniu kół. Nie masz się czego wstydzić, ale powinieneś się zastanowić jak ten problem rozwiązać.

Za wykonywanie przez Ciebie wielu obowiązków może Cię wyręczyć dobrze dobrana wyważarka do kół. Wysokiej jakości maszyna wykona za Ciebie wszystkie niezbędne pomiary. Dzięki temu Ty będziesz mógł wymienić koła w większej ilości samochodów.

Nie myśl, że to tylko marketingowa ściema. Pomyśl sam, więcej wymienionych kół= więcej pieniędzy=szybsza obsługa, czyli pracujesz mniej, a pieniędzy masz więcej.

Jaka jest wyważarka klasy premium?

To maszyna, która wyręczy Cię w podstawowych czynnościach przy wyważaniu kół. Tym samym zdejmie wymiary z każdego wywarzanego koła. Sprawdzi także, czy felga jest prosta. Wyważarka powinna wskazać Ci również miejsce, gdzie najlepiej jest zamontować i ukryć ciężarek w ramionach felgi. 

Szukasz wyważarki do kół wysokiej klasy? Zobacz ofertę na https://sklep-warsztat.pl/product-category/wywazarki/ >>

Funkcje wyważarki klasy premium

Koła w samochodzie drżą. To jedną z przyczyn może być tzw. bicie po obręczy koła. W przypadku wyważarek do kół klasy premium możesz to bardzo łatwo zmierzyć.

W wyważarkach klasy premium możesz, zmierzyć również czy felga posiada punktowe uszkodzenia. Tym samym będziesz od razu wiedzieć, czy wywarzana felga jest prosta. Dzięki temu nawet jak klient zarzuci Ci złe wywarzenie koła, to Ty możesz mu udowodnić, iż koła klienta mają krzywą felgę.

Funkcja pomiaru bicia felgi jest dla Ciebie idealną ochroną przed reklamacjami.

Wyważarka do kół klasy premium to dla Ciebie oszczędność czasu!

Wyważarka klasy premium to oszczędność pracy podczas wyważania każdego koła w samochodzie. Najlepsze modele wyważarek posiadają również, źródła światła LED pokazujące, w którym miejscu najlepiej jest nakleić ciężarek.

Dzięki tej funkcji nie musisz samodzielnie szukać niewyważonego punktu, bo urządzenie zrobi to bez problemu za Ciebie.

Drugą przydatną funkcją w wyważarkach klasy premium, jest system obrotu koła do miejsca niewyważenia. Obrót koła możesz ustawiać w jednej z trzech pozycji 6, 12 oraz klejenie wysięgnika.

Poprzez zakup wyważarki do kół klasy premium, nie musisz tracić czasu na „reklamacje”. Możesz tym samym wymienić więcej kół w samochodzie. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC...

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można...

Jakie są najważniejsze parametry opon, na co...

​Przynajmniej dwa razy w roku stajemy przed koniecznością wymiany opon. Zwykle wtedy też...