Polecamy

Wypożyczalnia samochodów luksusowych w Bydgoszczy - wysoki komfort...

Jaki samochód elektryczny kupić w 2022?

Blog

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC i AC

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można sporo zaoszczędzić, więc warto znać i kierować się kilkoma wskazówkami wykupując coroczne ubezpieczenie. Kwestia niższych cen dotyczy zarówno starszych, jak i młodszych kierowców. Mogą oni znacznie obniżyć cenę ubezpieczeń OC oraz AC. Jest to możliwe poprzez wykorzystywanie internetowych porównywarek. Jak to zrobić i dlaczego warto?

Zakres działania OC

OC, czyli Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej jest w Polsce obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu. W przypadku braku tej polisy grożą mu dość wysokie kary pieniężne. Zakres ochrony jest zawsze taki sam, ponieważ został on zapisany w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Oznacza to, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą go modyfikować. Oferty różnią się wyłącznie ceną i to na nią należy zwracać uwagę przy wyborze polisy. OC będzie aktywne, kiedy wyrządzimy szkody w ruchu drogowym. Odszkodowanie pokryje wówczas ubezpieczyciel.

Zakres działania AC

Jeśli chodzi o Ubezpieczenie Autocasco, czyli AC to nie jest ono obowiązkowe. Kierowca wykupuje je dobrowolnie. Autocasco chroni pojazd w momencie, gdy zostanie on uszkodzony w zdarzeniu drogowym. Pokrywa koszty związane z jego naprawą lub wymianą części. W tym przypadku wiele zależy od zakresu ochrony, ponieważ może on się różnić. Im więcej sytuacji obejmuje ubezpieczenie, tym lepiej. Zwykle jednak bardziej rozbudowane oferty oznaczają wyższą cenę polisy. Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują pakiety OC z AC. One zwykle gwarantują niższą cenę każdej z usług.

Jak działa kalkulator OC i AC?

Kalkulator OC i AC to bardzo przydatne oraz wygodne w korzystaniu narzędzie. Jego zadaniem jest znalezienie najkorzystniejszej oferty dla danego użytkownika. Korzystanie z tego systemu jest w pełni darmowe. Wystarczy na odpowiedniej stronie internetowej wypełnić formularz, w którym odpowie się na dość szczegółowe pytania dotyczące pojazdu, jak i jego kierowcy. Wówczas na ekranie pojawia się zestawienie ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Można je ze sobą porównać w kilka sekund. Dzięki bogatej bazie ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych, wybór najtańszej propozycji jest bardzo prosty – samodzielne poszukiwania nigdy nie dadzą gwarancji najniższej ceny.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC/AC?

Dużym plusem jest też możliwość natychmiastowego zakupu wybranej dzięki kalkulatorowi polisy. To zdecydowana oszczędność cennego czasu. Nie trzeba chodzić do biur wielu towarzystw ubezpieczeniowych i prosić każde z nich o kalkulację naszej stawki. Kalkulatory OC i AC charakteryzują się tym, że przeszukują dużą liczbę ofert w kilka sekund. Samodzielnie zajęłoby to o wiele więcej czasu i energii. Dodatkowo można być tu pewnym uzyskania najniższej ceny. Oszczędności w wyniku korzystania z porównywarki mogą sięgać kilkuset złotych, a przy dodatkowych ubezpieczeniach jeszcze więcej.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Jakie są najważniejsze parametry opon, na co...

​Przynajmniej dwa razy w roku stajemy przed koniecznością wymiany opon. Zwykle wtedy też...

Używane BMW z salonu - wymarzony model i...

​Chociaż wiele czynników wskazywało na to, że lata świetlne rynku aut używanych dawno...