Polecamy

Czym jest fracht morski i kiedy warto się na niego zdecydować?

Nowoczesna flota samochodowa

Blog

Na co zwracać uwagę podczas wyboru wyważarki do kół do własnego warsztatu?

Różni klienci odwiedzają warsztat. Niektórzy są zapominalscy, inni wiecznie się spieszą, a jeszcze inni domagają się tanich rzeczy na już. Są też tacy, którzy narzekają na problemy po ostatniej wizycie w warsztacie wulkanizacyjnym i winią za to Ciebie.

Chodzi tutaj zwłaszcza o tych ostatnich klientów, którzy narzekają na źle nabite opony. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się trochę podenerwować i podziękować takim klientom, lecz czy warto tracić na to czas? Już o wiele lepiej zainwestować w profesjonalną wyważarkę do kół, która zapewni prawidłową pracę. Warto zatem poznać jej funkcje.

Wyważarki do kół

Najczęstsze błędy wyważania kół

Często winą jest pośpiech, gdy w kolejce do wulkanizacji ustawia się mnóstwo kierowców po spadnięciu pierwszego śniegu. Każdy się spieszy i zmusza Cię do popełnienie błędu.

Czas to pieniądz w takich chwilach i każdego chcesz zadowolić.

Błędy zdarzają się każdemu podczas pośpiechu, dlatego jest to coś normalnego. Można się zastanowić, jak je redukować.

Wyważarka do kół jest rozwiązaniem tego problemu, ponieważ pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Urządzenie zrobi odpowiednie pomiary i pozwoli obsługiwać o wiele więcej klientów w podobnym czasie.

Warto prześledzić informacje o tym urządzeniu, jeśli dalej wątpi się w jego skuteczność.

Większa liczba obsłużonych aut to większy zarobek.

Szybsze obsługiwanie klientów to zaoszczędzony czas w pracy.

Przeznaczając tyle samo lub mnie czasu na pracę, zarabiasz o wiele więcej. I proponując oczywiście ten sam cennik, lecz to jest temat na inny raz.

Wymiana opon, zwłaszcza w sezonie, może być naprawdę prostą czynnością. Wystarczy podjąć odpowiednie kroki, np. kupując wyważarkę do kół.

O jakiej wyważarce do kół można powiedzieć, że należy do klasy PREMIUM?

To z pewnością urządzenie oferujące podstawowe funkcje, czyli takie, które zastąpią zawsze wykonywane czynności: zdejmie wymiary koła, sprawdzi stan felgi, przeanalizuje najlepsze miejsce ciężarka itp.

Problem z niewyważonymi kołami

Część klientów przychodzi do wulkanizacji z problemami związanymi z bijącymi kołami. Sądzą oni często, że to wina zawieszenia, a może być zupełnie inaczej.

Wyważarka pozwala zredukować niepotrzebne zresztą koszta zwłaszcza klientowi. Dobre urządzenie oceni, czy koła są odpowiednio wyważone oraz czy felgi są proste.

Mechanik również oszczędza czas i minimalizuje sytuację, kiedy klient denerwuje się na niego. Mechanik zresztą nigdy nie chce oszukać klienta, choć ci często uważają, że warsztat pragnie pochłonąć najwięcej majątku z ich portfelów. Profesjonalna wyważarka pozwoli uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji.

Funkcja premium w urządzeniu, czyli pomiar bicia felgi

Bicie promieniowe obręczy może być jedną z najczęstszych przyczyn drżenia kół. Wyważarka do kół premium pozwala na analizowanie tej kwestii. Można opisać tę funkcję na podstawie wyważarki REDATS W-770: wybór odpowiedniego programu, montowanie rolki do wysięgnika pomiarowego, przystawianie rolki do wewnętrznej strony felgi, rozpoczęcie obracania felgi, usłyszenie na koniec sygnału dźwiękowego. Urządzenie pokazuje czy felga jest prosta w dwóch położeniach. Program ten umożliwia także sprawdzanie, czy felga posiada jakieś punktowe uszkodzenia.

Dzięki temu można udowodnić klientowi, że założone koła zostały w sposób odpowiedni. Nie ma on zatem powodów do denerwowania się na mechanika. Jednocześnie można to podsumować w taki sposób, że pomiar bicia felgi jest ochroną przed reklamacją.

Oszczędzanie czasu na dobrej wyważarce do kół

Niewątpliwą zaletą tego typu urządzenia premium to oszczędzanie cennego czasu. Nie trzeba tyle czasu przeznaczać na jedno koło. Odpowiednie światło LED pozwala na oznaczanie konkretnych miejsc, gdzie najlepiej umieścić ciężarki. To z pewnością przyczynia się do zaoszczędzania chociaż paru chwil na samodzielnym szukaniu takich miejsc.

Warto wspomnieć także o jeszcze jednej funkcji profesjonalnych wyważarek do kół. Chodzi o tzw. system obrotu koła do miejsca niewyważonego. O tej funkcji S-Drive również można wspomnieć na przykładzie wyważarki REDATS W-770.

Funkcja S-Drive

Pozwala na samodzielny obrót koła do miejsca niewyważenia za dotknięciem przycisku. Możliwe jest ustawienie obrotu w trzech pozycjach: godzina 6., godzina 12., pod klejeniem wysięgnikiem.

Funkcje te pozwalają na automatyczne znalezienia prawidłowego miejsca dla ciężarków. Nie ma zatem ryzyka, że niezadowolony klient odwiedzi Cię ponownie z żądaniem reklamacji.

Przeprowadzanie reklamacji jest stratą dla wulkanizacji, ponieważ musi być ona darmowa. Dodatkowo traci się czas.

Wyważarki do kół znajdziesz na sklep-warsztat.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rower elektryczny zamiast tradycyjnego: Czy...

Rower elektryczny to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce...

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC...

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można...