Polecamy

Dlaczego kredyt samochodowy jest tak popularnym rozwiązaniem?

Samochód elektryczny Tesla

Blog

Niewidzialne wycieraczki

Czasami podczas podróży w czasie ulewnego deszczu wycieraczki przestają spełniać swoją powinność. Intensywne opady bardzo ograniczają widoczność, przez co musimy bardziej wysilać wzrok i szybciej męczymy się za kierownicą. Czy istnieje produkt, który mógłby pomóc kierowcy w zachowaniu doskonałej widoczności w czasie jazdy? Oczywiście! Jest nim niewidzialna wycieraczka.

Niewidzialne wycieraczki to preparaty dostosowane do aplikacji na powierzchnię szyb samochodowych. Są powłokami hydrofobowymi, które dodatkowo wzbogacone są utwardzaczami zapewniającymi trwałość efektu. Niewidzialna wycieraczka jest doskonałym rozwiązaniem dla kierowców podróżujących na dłuższych dystansach, gdyż, jak wskazuje jej nazwa,  minimalizuje potrzebę użycia mechanicznych wycieraczek. Pokryte tym preparatem szkło doskonale odpycha wodę i przy dodatkowym oporze powietrza krople zostają zepchnięte z jego powierzchni. Dodatkowo sprzyja to usuwaniu zanieczyszczeń z szyb w trakcie jazdy, gdyż niewidzialna wycieraczka minimalizuje stopień przywierania do nich substancji obcych. Minimalizuje to też ryzyko porysowania szyby drobinkami pyłów i piasku.

Szukasz solidnej niewidzialnej wycieraczki? Sprawdź więcej na https://sklep.motogo.pl/niewidzialne-wycieraczki-c37 >>

Na rynku kosmetyków samochodowych dostępnych jest wiele różnorodnych niewidzialnych wycieraczek. Można zakupić je w cenach od 15 do nawet 250zł, więc warto zwracać uwagę na trwałość wycieraczki oraz prędkość od jakiej zaczyna zrzucać wodę. Niewidzialne wycieraczki dostępne są w wielu formach, od środków przypominających powłoki ceramiczne, po specjalnie dostosowane opakowania z gąbeczką do aplikacji. Wynika to z różnych metod nakładania preparatu na powierzchnie szklane. Producenci tacy jak FX Protect stosują formę powłok ochronnych aplikowanych kroplownikiem, jedna z najpopularniejszych wycieraczek, Soft99 Glaco, jest aplikowana za pomocą buteleczki ze specjalną pianką do rozprowadzania środka po powierzchni szyb, natomiast marka K2 oferuje swoje preparaty w formie płynu aplikowanego z butelki na mikrofibrę. Niezależnie od formy w jakiej otrzymujemy produkt, do jego aplikacji potrzebna będzie płyn do mycia szyb, pozostałe środki czyszczące oraz czysta i sucha mikrofibra. Przed aplikacją należy dokładnie oczyścić szybę samochodu i pozbawić ją wszelkich zabrudzeń. Dodatkowo można odtłuścić ją za pomocą alkoholu izopropylowego. Po osuszeniu i odtłuszczeniu szyby, należy zgodnie z zaleceniami producenta rozprowadzić preparat po powierzchni szkła, a następnie po odczekaniu wyznaczonego czasu dotrzeć preparat za pomocą ściereczki z delikatnej mikrofibry.

Niewidzialne wycieraczki mogą być  stosowane na każdym typie szyb, natomiast największą skuteczność wykazują na szybach przednich, czołowych i bocznych. Niektórzy producenci oferują także niewidzialne wycieraczki dostosowane do aplikacji na powierzchni lusterek, co stanowi dodatkowe udogodnienie dla kierującego. Wiele sklepów detailingowych, lub motoryzacyjnych posiada w swojej ofercie niewidzialne wycieraczki. Środki te są więc szeroko dostępne, a jak już wcześniej wspomnieliśmy, ich szeroki wybór pozwala na idealne dopasowanie preparatu do naszych potrzeb. Jeśli aplikacja niewidzialnej wycieraczki jest trudnym zadaniem, lub nie czujemy się pewnie podejmując się takiego zadania, możemy skorzystać z pomocy studia detailingu. Koszt aplikacji niewidzialnej wycieraczki nie jest zbyt wysoki, a zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo i komfort podróży.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rower elektryczny zamiast tradycyjnego: Czy...

Rower elektryczny to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce...

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC...

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można...