Polecamy

Gdzie można wykonać ekologiczne pranie tapicerki?

Samochód elektryczny dla dzieci

Blog

Nowoczesna flota samochodowa

​Właściciele firm, których ważnym elementem jest dostosowana flota samochodowa, doskonale wiedzą, że istotne staje się zarządzanie pojazdami, ich eksploatacją i samymi usługami. Dlatego właśnie coraz częściej wykorzystują specjalistyczne systemy, które ułatwiają codzienne procesy. Ich podstawą jest oczywiście lokalizowanie pojazdów GPS, choć warto pamiętać, że wyróżniają się szeregiem innych zalet, które się sprawdzają w pracy i sprawiają, że flota samochodowa jest doskonale wykorzystywana.

W trosce o bezpieczeństwo i ekonomię

Nowoczesne systemy wykorzystywane są przede wszystkim w przedsiębiorstwach, w których flota samochodowa jest podstawą działalności związanej z handlem, transportem, dystrybucją czy usługami. Z zasady dają możliwość szybkiego monitorowania, gdzie są samochody, a także są narzędziem do analizy wydatków związanych na przykład ze zużyciem paliwa. Dzięki temu gotowe systemy są idealne do małych, jak i średnich czy dużych firm.

Monitorowanie trasy pojazdów, analizowanie poziomu zużycia paliwa czy też techniki jazdy pracowników oraz terminowości realizacji zleceń to tylko niektóre z elementów, które niewątpliwie mogą wpłynąć na poprawę jakości pracy oraz wdrożeniem odpowiedniego systemu zarządzania flotą samochodową, takiego jak np. https://www.satisgps.com/zarzadzanie-flota-samochodowa-satis-cfm/. A to przełoży się na wyniki finansowe oraz zaufanie klientów.

Nowoczesna technologia dla przedsiębiorców

Z pomocą tabletu czy też smartfona właściciel firmy lub też osoba odpowiedzialna może zarządzać wszystkimi procesami, jakim podlega flota samochodowa. Poza sprawdzeniem lokalizacji oraz danych dotyczących czasu postoju można również  wprowadzić podział na czas jazdy służbowy czy prywatny, aktualizuje się rejestr faktur czy też grupuje pojazdy. Takie ułatwienia z zasady pozwalają zoptymalizować wydatki firmy oraz obniżyć jej koszty. Dają również informacje o nierzetelnych praktykach czy też ryzykownych zachowaniach kierowców, które mogą przekładać się na ryzyko wypadków. System dają także narzędzia, by flota samochodowa funkcjonowała zgodnie z założonymi celami, usprawniające komunikację pomiędzy pracownikami. A to minimalizuje ryzyko opóźnień, które w wielu branż są bardzo kosztowne. Tym samym system pozwala zwiększyć wydajność firm, a także obniżyć koszty jej utrzymania. Daje również szereg innych praktycznych narzędzi. Informuje, kiedy flota samochodowa wymaga przeglądów lub okresowych konserwacji, pozwala wdrożyć ewidencję opon, zintegrować dane z kart parkingowych. Tym samym zwalnia właścicieli lub osoby zarządzające z szeregu różnych działań i mogą się oni zająć tym, co w biznesie jest najważniejsze.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rower elektryczny zamiast tradycyjnego: Czy...

Rower elektryczny to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce...

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC...

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można...