Polecamy

Używane BMW z salonu - wymarzony model i radość z jazdy

Sprowadzasz auto z Niemiec? O tych 3 rzeczach musisz pamiętać, by...

Blog

Pojazdy elektryczne dla dorosłych i dla dzieci

Tworzenie pojazdów elektrycznych wybuchło w Polsce w roku 1971, kiedy to zakłady WSK przystąpiły do seryjnej produkcji Melexów. Zaczęło się od wózków golfowych transportowanych do USA, skończyło na powstaniu niezależnej firmy, produkującej przeszło 100 wersji pojazdów elektrycznych.

Pojazdy elektryczne - co to takiego? 

Pojazdami elektrycznymi nazywamy maszyny posiadające napęd na jeden lub więcej elektrycznych silników. Do pojazdów elektrycznych zaliczamy między innymi rower, samochód, tramwaj, pociąg, autobus czy trolejbus. Może okazać się to zaskakujące, ale pojazdy elektryczne były jednymi z pierwszych samochodów, które zostały wykorzystywane przez ludzi do przemieszczania się. Już pomiędzy rokiem 1832 a 1839, Robert Anderson stworzył pierwszy elektryczny powóz. 


Pojazdy elektryczne dla dorosłych

Hulajnoga

A czemu nie? Hulajnoga przestała być domeną wyłącznie dziecięcą. To jednośladowe, napędzane niewielkim silnikiem elektrycznym urządzenie, umożliwia wygodne i szybkie przemieszczanie się po powierzchniach płaskich. Co prawda elektryczna hulajnoga potrzebuje regularnego ładowania, ale poruszanie się na niej nie wymaga siły i dobrej kondycji, pojazd jest zatem wygodnym środkiem transportu.

Rower

Rower elektryczny to genialne rozwiązanie w przypadku, gdy nie mieszkasz wyżej niż na 1 piętrze lub jeśli posiadasz garaż. Niestety, ten sprzęt trochę waży, więc znoszenie go z wysokiego piętra może być nieco problematyczne. Przemieszczanie się rowerem elektrycznym jest szybkie i - co najważniejsze - pojazd można wykonać samodzielnie, przerabiając najzwyklejszy rower miejski.

pojazdy elektryczneSamochód 

Elektryczne samochody stają się w Polsce coraz powszechniejsze. Dzięki ich używaniu łatwiej zadbać o lokalne środowisko, równie łatwo jednak pogorszyć stan środowiska w ogóle. W Polsce do wytwarzania energii używa się przede wszystkim węgla, a koszt wyprodukowania jednej baterii do samochodu elektrycznego przewyższa koszt wyprodukowania całego samochodu spalinowego.

Pojazdy elektryczne dla dzieci 

Traktor na akumulator

Wykonany z dbałością o każdy szczegół, traktor na akumulator został wyposażony w przyczepkę oraz w efekty świetlne i dźwiękowe, zapewniające niebywałe pokłady radości. Traktor porusza się z prędkością 2 km/h i zakocha się w nim każdy maluch. 

Quad elektryczny

Ten elektryczny pojazd przeznaczony jest dla dzieci już od 2 roku życia! Quad został wyposażony w specjalne nakładki wyciszające koła, a także w pedał gazu i hamulec. Pojazd jest stabilny, a jego prędkość osiąga do 5 km/h.

Jednorożec na akumulator

Własny jednorożec to marzenie większości dziewczynek. Teraz jego spełnienie jest możliwe! Śliczny jednorożec z grzywą idealnie nadającą się do stylizacji, zasilany jest akumulatorem o mocy 12V. Maksymalna prędkość jednorożca wynosi 2,8 km/h. Pojazd posiada dwa biegi: do przodu i do tyłu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rower elektryczny zamiast tradycyjnego: Czy...

Rower elektryczny to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce...

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC...

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można...