Polecamy

Czy samochody elektryczne są ekologiczne?

Rower elektryczny zamiast tradycyjnego: Czy opłaca się kupić rower...

Blog

Quick detailer - popraw wygląd swojego samochodu

Każdy kto posiada własny samochód zdaje sobie sprawę jak kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja lakieru. Obecnie na rynku znajduje się szereg produktów przeznaczonych do zabezpieczenia lakieru, usuwania śladów po wodzie, wosków w spraju, produktów regenerujących powłoki ceramiczne, detailery z dodatkiem kwarcu, antystatyczne quick detailery. Który środek do pielęgnacji wybrać?

Quick Detailing jest pojęciem, które oznacza szybki detalling czyli utrzymanie dobrego wyglądu samochodu przy niewielkim nakładzie pracy. Jak przekonują specjaliści, wszystko opiera się na prostych ruchach, które prowadzą do aplikacji odpowiedniego preparatu oraz natychmiastowego wtarcia go specjalnym ręcznikiem z mikrofibry. Jak wiadomo, początkowo Quick Detailery były przeznaczone do skraplania wody oraz przeciwdziałania smugom, które powstawały podczas wycierania samochodu środkiem do mycia. Obecnie są one wzmocnione o carnaubę oraz woski syntetyczne, który dały początek tzw „sealantów” odpornych na czynniki zewnętrze (kwaśne deszcze, promieniowanie UV, ptasie odchody oraz inne zanieczyszczenia).

Jaki quick detailer?

Quick detailer to preparat przeznaczony do stosowania do samochodów. Jego funkcje pozwalają zabezpieczyć lakier auta oraz poprawić jego wygląd. Proces nakładania preparatu jest niezwykle prosty i wymaga jedynie posiadania specjalnej ściereczki z mikrofibry. Najczęściej spotykana wersja tego środka występuje w praktycznym sprayu, który z pewnością ułatwia nakładanie go na powierzchnię auta.

Każdy kierowca ma do wyboru kilka rodzajów preparatów quick detailer. Czym one się różnią? W szybkości nakładania go. Jak przekonują specjaliści od motoryzacji, najprostszym w stosowaniu jest quick detailer wosk na mokro. Kiedy go stosować? Nakłada się go podczas mycia samochodu, na czystą powierzchnię, przed ostatecznym płukaniem. Innym przydatnym środkiem do pielęgnacji jest Quartz Spray, który stosuje się bezpośrednio na suchy jak i mokry lakier. Co ważne, nakładanie preparatu na mokrą powierzchnię zmniejsza jego trwałość oraz utrudnia nieco rozprowadzanie. Najtrudniejszym i zarazem najbardziej wymagającym quick dailerem jest Carnauba Spray. Produkt oparty jest na formule naturalnego wosku, który twardnieje tuż przy rozlaniu. W związku z tym zaleca się pozostawienie preparatu na powierzchni auta do 30 min. Dopiero po odczekaniu można przejść do rozsmarowywania preparatu. Wszystkie z wyżej wspomnianych qucik detailerów są dostępne w sklepie internetowym MOTOGO

Soft99 Luxury gloss quick detailer

Quick detailer jak używać?

Preparaty zabezpieczające lakier samochodu używa się wówczas gdy zachodzi potrzeba umycia auta z zabrudzeń. Do tej czynności najlepiej sprawdzą się myjki ciśnieniowe oraz szampony samochodowe. Warto wybierać szampony bez wosku oraz te które dobrze się pienią. Kiedy już auto zostanie dobrze umyte i osuszone można przejść do czynności jaką jest quick detalling. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniego produktu quick detailer. Samo nakładanie preparatu jest banalnie proste, polega jedynie na rozsmarowaniu go za pomocą mikrofibry. Co ważne, nie wolno stosować quick detailer na otwartym słońcu oraz na rozgrzanym lakierze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Rower elektryczny zamiast tradycyjnego: Czy...

Rower elektryczny to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce...

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC...

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można...