Polecamy

Silnik elektryczny do roweru

Nowoczesna flota samochodowa

Blog

Samochody elektryczne polskiej produkcji

Samochody elektryczne zaczynają podbijać świat! Mimo, że do niedawna Polska była białym punktem na mapie Europy, nieposiadającym nawet zbyt wielu punktów do ładowania elektrycznych pojazdów, obecnie możemy pochwalić się już nawet autorskimi projektami aut na prąd!

Polski samochód elektryczny - URSUS 

Ursus ELVI to pierwszy polski, elektryczny samochód dostawczy. Koszty jego eksploatacji są niewielkie, ze względu na elektryczny napęd. Ursus ELVI jest polecany w szczególności firmom przewoźniczym i dostawczym. Pojazd najlepiej sprawdzi się w dużych i średnich miastach. Jego zasięg osiąga do 150 km, prędkość zaś - do 100 km/h. Ursus pomieści 1500 kg i 3 osoby, jest również dostosowany do garaży podziemnych. Maszyna posiada napęd na tylne koła, można szybko ją naładować, a jej dopuszczalna masa całkowita sięga 3,5 tony. Produkt został stworzony przez najlepszych polskich ekspertów.

Polski samochód elektryczny - SAM

SAM jeździ na trzech kołach. Dwa z nich znajdują się z przodu, trzecie zaś z tyłu. Pojazd może pomieścić w środku dwie, siedzące jedna za drugą osoby. SAM napędza silnik elektryczny o mocy 20 KM, a 10 minut ładowania samochodu wystarczy na 100 kilometrów jazdy. Koszt takiego ładowania wynosi ok. 3 złote. Maksymalna prędkość SAMA osiąga 90 km/h, zaś przyspieszenie od 0 do 50 km/h wynosi 7 sekund w przypadku dwóch pasażerów.

Polski samochód elektryczny - Romet 

Nowoczesny mikrocar? Przed państwem Romet, nowoczesny i dwuosobowy pojazd czterokołowy. Romet 6E, dzięki zerowej emisji dwutlenku węgla i tlenów azotu w czasie użytkowania, jest nie tylko przyjazny środowisku, więcej: jego oryginalny design naprawdę powala na kolana. Romet 6E charakteryzuje się stylem i miejską elegancją.

Polski samochód elektryczny - cena 

Za 45 tysięcy złotych netto można będzie otrzymać kompletny, gotowy samochód SEVI, niewielkie auto elektryczne przypominające Smarta, w całości produkowane w Polsce.

Cena elektrycznego Fiata 500 ma oscylować wokoło 100 tysięcy złotych.

Suma, którą należałoby zapłacić za Ursus nie jest jeszcze znana.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Dlaczego kredyt samochodowy jest tak popularnym...

​Kredyt samochodowy należy do grupy bardzo popularnych produktów bankowych cieszących się...

Zepsuta klapa wlewu paliwa – co robić?

​Klapa wlewu paliwa to element nadwozia samochodu, który zabezpiecza dostęp do korka, a więc...

Gdzie można wykonać ekologiczne pranie...

Fachowe czyszczenie narożników opiera się na zastosowaniu nowoczesnego sprzętu...