Polecamy

W czym lepsza jest profesjonalna firma przeprowadzkowa od...

Silnik elektryczny do roweru

Blog

Wózek narzędziowy do warsztatu - poradnik wyboru

W warsztacie nie może zabraknąć wózka narzędziowego. Jest to podstawowe wyposażenie, lecz warto wiedzieć, jaki produkt najlepiej wybrać. Trzeba zorientować się, jaka budowa wózka będzie najodpowiedniejsza oraz sprawdzić ceny poszczególnych wariantów. Przygotowaliśmy ten poradnik, aby poprowadzić każdego zainteresowanego kupnem krok po kroku.

Poradnik wyboru wózka narzędziowego

Na co zwracać uwagę podczas zakupu wózka narzędziowego?

Wózek narzędziowy wpłynie na zwiększenie komfortu pracy. Podczas wyboru warto zwracać uwagę na jego wyposażenie. Sama liczba szafek to jedno, lecz warto również przetestować wygodę ich użytkowania, np. czy prowadnice są odpowiednie. Ze swojej strony polecamy wariant kulkowy.

Kolejny ważny aspekt to materiał, z którego został wykonany wózek narzędziowy. Warto wybierać taki model, który będzie wykonany z solidnej blachy. To wpłynie na odporność wózka narzędziowego na przeróżne uszkodzenia mechaniczne. Można kupić produkt wykonany nawet z podwójnej blachy. Takie rozwiązanie posłuży na pewno przez wiele lat.

Wyposażenie wózka narzędziowego - jakie?

Warto także zwrócić uwagę, czy wózek narzędziowy został wyposażony w hamulce. Będzie on stał zawsze stabilnie i nie będzie się samoistnie przesuwał.

Kolejna kwestia to wybór wózka z narzędziami lub bez niej. Najlepszym rozwiązaniem będzie porównanie dwóch modeli. Wariant bez wyposażenia to wózek włoskiej firmy Beta (model 9324/C04-7). Posiada on pomarańczowy kolor, został wykonany ze stalowej blachy. Został wyposażony w siedem pustych szuflad. Każda z szafek posiada wymiary 570 x 410 mm. Są zamontowane na kulkowych prowadnicach. Dno każdej szuflady jest wyłożone gumą, więc umieszczanie w nich narzędzia nie będą narażone na usterki. Maksymalne obciążenie wózka wynosi 700 kg, ma wbudowane również kółka. Cena waha się w okolicach 1100 zł. Model ten można porównać do dawnych produktów marki Visent - obecnie rzadko dostępnych.

Wózek z narzędziami firmy Yato (model YT-55290 212), to model, który możemy polecić. Posiada siedem szuflad na prowadnicach kulkowych. W wyposażeniu jest aż 211 elementów. Podwójna blacha, narożne odbojniki czy centralny zamek to tylko część z wielu zalet. Posiada antypoślizgowy blat z polipropylenu, a także koła z hamulcami. Cena waha się w granicach 2500 zł.

Wózek narzędziowy - co powinien posiadać?

Dobrze, aby wózek narzędziowy (kupowany np. w sklepie internetowym Wurth) posiadał gumowe narożniki ochronne. Blacha będzie zabezpieczona przed wgnieceniami podczas codziennego użytku. Warto także zainwestować w model z wbudowanym centralnym zamkiem. Nikt nieupoważniony nie dostanie się do wnętrza wózka narzędziowego.

Oczywiście warto także zwracać uwagę na maksymalne obciążenie kupowanego wózka. Narzędzia często osiągają dużą wagę, więc warto się przed tym zabezpieczyć. Większe kółka z kolei wpłyną na wygodę podczas przesuwania produktu. Najlepiej, aby osiągały one średnicę co najmniej 12,5 cm. Dobrze jest także wybrać model z możliwością rozbudowania wózka, np. o dodatkowe wieszaki.

Jaki wózek narzędziowy wybrać?

Popularny i bardzo ceniony wózek narzędziowy to ten firmy Toptul (model GT-36001). Cena jest oczywiście wyższa od wcześniej opisywanych modeli (kosztuje w granicach 8300 zł), lecz posiada bardzo solidną konstrukcję. Ma pięć szuflad z 360 sztukami narzędzi, a także trzy dodatkowe, które nie są wyposażone. Ma wbudowany centralny zamek. Wśród wyposażenia są m.in. różnego rodzaju klucze, grzechotka czy adaptery. To w pełni profesjonalny model.

Możemy polecić także wózek narzędziowy firmy Scheppach (model Tw1000). Jest to tańsze rozwiązanie, bo kosztuje około 1500 zł. Posiada jednak 7 szuflad, 263 elementy wyposażenia czy kółka z hamulcami. Miękki uchwyt wpływa na wygodę podczas transportu.

Więcej o wózkach narzędziowych do przeczytania na https://wyposaz-warsztat.pl/narzedzia-i-akcesoria/kkvx/przeglad-wozkow-narzedziowych-i-szafek.html.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Ciężkie do usunięcia ślady na lakierze - jak...

Ślady na lakierze samochodowym to problem, który wielu kierowców może spotkać na swojej drodze...

Kompleksowa ochrona pojazdu, czyli kalkulator OC...

Pakiet ubezpieczeń OC i AC daje dość szeroki zakres ochrony pojazdu. Wykupując polisę można...

Jakie są najważniejsze parametry opon, na co...

​Przynajmniej dwa razy w roku stajemy przed koniecznością wymiany opon. Zwykle wtedy też...